Logo
Chevrolet Corvette ZR1

Najmocniejsza Corvetta nadchodzi - ZR1 z mocą 755KM

Chevrolet co jakiś pokazuje coraz to mocniejsze odmiany swojego flagowego sportowa - Corvetty. Przyszedł czas na zaprezentowanie królowej wśród muscle carów, czyli ZR1. Model rocznikowy 2019 będzie wyjątkowy. Dlaczego?

Chevrolet Corvette ZR1 Chevrolet Corvette ZR1

Sercem Corvetty będzie silnik o oznaczeniu LT5. Jednostka V8 o pojemności 6,2-litra generuje oszałamiające 755KM i 968Nm momentu obrotowego. Producent nie podał dokładnych danych jeśli chodzi o przyspieszenie, ale deklaruje, że nową Corvettą pojedziemy nawet 337 km/h. 

Do wyboru klienci będą mieli dwa rodzaje pakietów aerodynamicznych. Pierwszy z nich "delikatniejszy" przeznaczony będzie do osiągania wysokich prędkości - z przodu pojawi się splitter a z tyłu niewielkie skrzydło dociskające tylną oś. Drugi pakiet będzie przeznaczony na tor i ma dawać jak najwięcej siły docisku. Z tyłu zamontowane będzie tzw. "wysokie skrzydło" dające nawet 430 kg docisku. O dobre czasy na torze zadbają opony Michelin Pilot Sport Cup 2 oraz magnetyczne zawieszenie z możliwością regulacji. Jak sądzicie pojawią się jakieś sztuki w Polsce? 

Chevrolet Corvette ZR1 Chevrolet Corvette ZR1

2017-11-13 - F. Michalak

0

Komentarze do:
Najmocniejsza Corvetta nadchodzi - ZR1 z mocą 755KM